Retro TAG + nějaké informace

17. června 2014 v 23:23 | Steffie |  O mně
Zdravím všechny po dlouhé době.

Musím se vám omluvit za chvilkové nepřidávání článků - tenhle týden byl opravdu hektický. Čím bychom začali? O víkendu mi začala brigáda u ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou, kde lidem nabízím plavbu lodí v Týně nad Vltavou. Je to něco jako hosteska. Navíc jsme celý víkend od pátku byli u mamky přítele, takže opravdu nebyl čas.


Jak vypadal první den brigády? Nevěřili byste, co si lidé dokáží vymyslet za výmluvy, aby vás nemuseli poslouchat. Asi 15 lidí mělo mořskou nemoc, dalších 20 neumělo plavat, 30 lidí se bálo, že se loď potopí, ale co je nejlepší: "Dobrý den, mohu vám nabídnout plavbu lodí v Týně nad Vltavou s možností dopravy přímo do Týna?" - "Asi né..."! Nenaštvalo by vás to? Kdyby alespoň lidé odpovídali "Ne, děkuji.", ale "Asi né"? A jako sladká tečka na dortu - jsem spálená jak pr*se! :D Naštěstí v neděli moc slunce nesvítilo a bylo spíš pod mrakem.

Další bonbonek mého týdne: v pondělí jsem jela do školy - vstávání ráno v 5 hodin, v 6 hodin vyjít z domu a v půl 7. jsem nasedla do MHD. Ztišila jsem si mobil a položila na sedačku, pak jsem trochu zavřela oči a když jsem slyšela vzdálený hlas "Nádraží - konečná zastávka, prosíme, vystupte", zvedla jsem se s taškou a batohem a šla jsem. Nastoupila jsem do autobusu do Prachatic a že napíšu příteli, že sedím v autobuse. Jenže! Mobil nikde... Ano, zůstal na sedačce a už ho nikdy nikdo neviděl...

Navíc ve škole se uzavírají známky a všichni učitelé se zbláznili. Já si chci opravit rozhodně tělocvik, protože říkat někomu "Co máš na vysvědčení?" - "Trojku z těláku, jinak dvojky a jedničky.." - "Trojku z těláku?! Heh, ty seš..." je opravdu trošku nepříjemný.

Co mě čeká do konce týdne. V pátek mám narozeniny a od všech slýchám, že už pro mě mají dárek. Sakra, proč mi to musejí říkat, když ví, že nesnáším překvapení? :D Takže jsem akorát ještě víc nervózní, protože nevím, co mě čeká. Doufám, že přítel počítá s tím, že až si mě bude jednou třeba chtít vzít, tak mi řekne den do předu, že mě zítra požádá o ruku :D Ano, až tak je to se mnou zlé.

Dále jsem se přihlásila u P. do soutěže o nejlepší fotografie (odkaz zde), takže jsem musela někde honem rychle shánět nějaký strom, což byla také sranda :D Takže moc moc prosím o hlas.

Takže to by byl asi můj týden a teď už přistupme k Retro TAGu :) Inspirovala jsem se u Péti z PetraLovelyHair. Je mi jasný, že si můžete říct, že mi je sedmnáct a už dělám tohle, ale já zastávám názor, že za můj život se už hodně věcí změnilo. Takže jdeme na to:

1.) Oblíbený večerníček/pohádka

Večerníčků, které jsem zbožňovala, je víc, ale opravdu nejvíc mě bavila a baví dodnes Pat a Mat - prostě klasika :) Když na mě přijde nálada, tak si vezmu DVD a prostě si je pustím a koukám na ně celý den :D Pak určitě Jája a Pája, který měli dědečka námořníka, co si ráno vždycky přispal. A další určitě Maxipes Fík, Křemílek a Vochomůrka, O Racochejlovi, Rákosníček...
Ohledně pohádky mám jasno. Vždycky, když jsem přišla že školky, tak jsem si pustila na VHS kazetě pohádku Anastazii (a Hvězdnou pěchotu, ale to není pohádka :D).

2.) Oblíbený interpret/skupina/hudba

Já jsem byla hrozně zvláštní dítě. Jelikož jsem koukala na pohádky s Barbie, tak jsem si oblíbila P. I. Čajkovského a jeho balety - dodnes mám jeho CD s Labutím jezerem, Louskáčkem, Šípkovou Růženkou... :D Dále určitě Cascada, Holki a Black Milk (hlavně písnička Sedmkrát :D)

3.) Oblíbená sladkost

Pedro, Lipo (hlavně k nim ty plastový postavičky, kterým se zaklonila hlava dozadu a vypadlo z nich Lipo), Huba Buba - ale jen ty metrové, protože mě vždycky bavilo nacpat si celou žvýkačku do pusy :D, kočičí jazýčky, kulatý žvýkačky - určitě víte všichni, co myslím.

4.) Oblíbená dětská hra

Dostihy a sázky, Kloboučku, HOP!, Člověče, nezlob se... Já jsem nebyla dítě, které by moc hrálo nějaké společenské hry - já si vystačila sama se sebou :D prostě kuchyňka nebo autíčka a nerušit! Dokonce jsem měla i ten koberec se silnicí, který jsme kupovali, když byli v roce 2002 povodně.

5.) Oblíbené jídlo

Dobře, teď mě možná začnete nenávidět, možná si budete ťukat na čelo nebo si možná řeknete, že konečně nejste sami, ale já jsem v dětství a hlavně ve školce zbožňovala mléčnou polívku. A ráda si jí dám i dnes :D Dále pak asi rajskou, krupičnou kaši, svíčkovou, řízek a jako malá jsem jedla i ryby - ty dnes do pusy ani nestrčím a když v obchodě procházíme kolem ryb, okamžitě kvůli zápachu utíkám.

6.) Oblíbená dětská knížka

Já jsem hrozně zbožňovala knížku, která se jmenovala asi 365 pohádek na dobrou noc, kde byl na každý večer napsaný jeden příběh, občas třeba jen část příběhu, který byl delší. Hrozně jsem jí měla ráda a vždycky jsem nutila mamku aby mi jí každý večer četla a když jsme vynechali, tak jsem byla nervózní :D

7.) Oblíbené oblečení

Tak rozhodně nějaká trička, já jsem třeba měla hrozně ráda bílé tričko s krátkým rukávem a byla na něm třešnička s kamínkama :D Spíš vám ale řeknu, co jsem nenáviděla - KOŠILKY! Vždycky jakmile začala zima, začala mě do nic mamka cpát a nutit mi je a zastrkávat do kalhot nebo punčocháčů.. No prostě hrůza :D

8.) Oblíbený seriál

Tak tohle je hodně záludná otázka... Rozhodně večerníčky, pak třeba Jen počkej, zajíci, Hurvínek! :D A pak třeba Scooby-Doo, kterýho jsem zbožňovala.

9.) Idol

Rozhodně John Rico z Hvězdné pěchoty. Bože, jak já ho zbožňovala. A nedovedete si představit, jakou jsem měla radost, když jsem zjistila, že je Hvězdná pěchota 3 a hraje tam on! :D

10.) Oblíbená hláška

Taky vám rodiče zakazovali používat sprostá slova? Mě hrozně a když jsem chtěla říct Ty vo*e, tak jsme s kamarády místo toho říkali "Ty vogo" nebo "Ty vozo". Ale další hlášky si opravdu moc nevybavuji.

To by bylo pro dnešek vše. Rozhodně mi zkuste napsat vaši verzi Retro TAGu! :D Ráda si přečtu věci od ostatních lidí. Užívejte si týdne, opravujte známky a těšte se na prázniny :) Zatím ahoj!

Steffie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu?

Klik :)

Komentáře

1 P. P. | Web | 18. června 2014 v 16:51 | Reagovat

Jak jinak, našla jsem se ve většině bodů.  Půjčím si to, s dovolením :D

2 Steffie Steffie | Web | 18. června 2014 v 18:55 | Reagovat

Určitě :D ráda si počtu tvojí verzi :D

3 CuMelKaa CuMelKaa | Web | 21. června 2014 v 16:05 | Reagovat

Jee..podle layutu predpokladam ze fotis..taky fotim a moc rada =) Co mas za fotak? =)

4 Steffie Steffie | Web | 21. června 2014 v 21:50 | Reagovat

Nikon D5100 + Nikon 18-55mm + Nikon 55-200mm :) snažím se hlavně o makro, zvířata a portréty, ale do pořádný kvalitky krásných fotek profesionálů mám daleko :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama