Dragon Age: Origins aneb nejen kluci hrají počítačové hry

27. července 2014 v 12:04 | Steffie |  Recenze
Přeji krásné nedělní odpoledne,

dnes si dáme recenzi něčeho netradičního. Jedná se o počítačovou hru Dragon Age: Origins, což je první díl série Dragon Age od EA Games a BioWare. EA Games určitě každý zná, už jen když se řekne The Sims.Začněme dějem. Můžete hrát za muže či ženu, za elfa, člověka nebo trpaslíka a vyberete si, jestli chcete hrát za válečníka, mága nebo lotra. U každé postavy začíná hra jiným dějem. Pokud hrajete za lidskou měšťanskou dívku - válečník, vaši rodinu zradí rodinný přítel a celou vaši rodinu zabije. Pokaždé se do vašeho příběhu dostane Šedý Strážce Duncan, který vás naverbuje k Šedým Strážcům. A tam začíná celý příběh hry. Žijete ve světě Ferelden, kde pomalu začíná nákaza (zlobři, oživlí kostlivci a mnoho dalších potvůrek) vedena arcidémonem, což je, jak zjistíte, drak, kterého budete muset porazit.

Duncan vás zavede do Ostragaru, kde se setkáte s králem, vaším společníkem Alistairem a proběhne zde obřad Přijímání. To zahrnuje, že vypijete krev nakaženého zplozence. Jste celkem tři kandidáti, ale bohužel oba dva zemřou. Přežijete jenom vy. Před samotným obřadem vás Duncan pošle do Pustiny najít starodávné smlouvy s rasami, které budete v příběhu využívat.

Po Přijímání začne bitva, kde vy máte za úkol dát signál Loghainovi, který zplozence napadne ze strany. Vy tak uděláte a Loghain vás zradí a odejde i s vojskem. Král i Duncan umírají. Vás zachrání čarodějnice Flemeth, kterou potkáte už v pustině a získáte tak dalšího společníka, její dceru Morrigan. Vydáte se do světa, kde vás čekají mnohé úkoly, některé lehké, některé těžké. Navštívíte elfy, trpaslíky, zjistíte, že Alistair je královo nevlastní bratr a tím pádem má nárok na trůn, kam se usadil Loghain, který o Šedých Strážcích rozhlašuje, že za vše mohou oni.

Během cest můžete najít další společníky - válečníka Stena, lotra Lelianu, kouzelnici Wynne, elfa Zevrana a mnoho dalších.

Když projdete celý svět a splníte všechny úkoly, uzavřete dohody, že při závěrečné bitvě budou všichni, vydáte se do hlavního města, kde osvobodíte královnu Anoru, sesadíte Loghaina pomocí hlasování šlechty, rozhodnete, kdo bude další král - buď Anora nebo Alistair a pustíte se do závěrečné bitvy. Během chození po hlavním městě potkáte Šedého Strážce z Orlais - další země, který vám řekne, že arcidémona může zabít pouze Šedý Strážce a na následky mocné energie, která se z arcidémona uvolní zemře. Rozhodnete se, jestli to bude Alistair nebo vy. Šedý Strážce se nabídne, že udělá co bude v jeho silách, bohužel při útoku zemře. Takže to bude pouze na vás a Alistairovi. Zde je pak další možnost. Alistair se vyspí s Morrigan a budou spolu mít dítě, které bude s Morrigan a nikdo o ní nebude vědět a dítě nikdy nikdo neuvidí. Pak přežijete vy i Alistair.

Nakonec se probojujete k drakovi, kterého zabijete a celou zemi osvobodíte.


S Alistairem můžete mít milostný vztah, pokud hrajete za ženu. Pokud hrajete za muže, můžete mít vztah s Morrigan. Funguje to jako krásné zpestření hry. Navíc každý váš společník má svůj vlastní osobní úkol - Alistair chce potkat svou nevlastní sestru, Morrigan chce najít knihy své matky, Sten chce najít svůj ztracený meč a Leliana se chce setkat se svou dávnou přítelkyní, která ji zradila.

Hru určitě nepřetočíte za den, je opravdu velmi rozsáhlá, ale i tak vše zapadá do sebe a dává smysl. Je zde spoustu hlavních úkolů, ale i vedlejších. A myslím, že když hru dohrajete, na tlačítko Nová hra kliknete okamžitě.

Ve hře jsou k dispozici české titulky. Postavy mluví anglicky, ale jinak je vše v češtině.

Tuto hru určitě každému milovníkovi fantazy můžu jen a jen doporučit. Za mě má hodnocení 10/10.


Pokud se budete doma nudit v deštivých dnech, které mají udeřit, rozhodně si zahrajte tuto hru.

Steffie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu?

Klik :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama