Poznejte mě TAG

12. srpna 2014 v 19:34 | Steffie |  O mně
Přeji všem krásné úterní odpoledne,

dnes si dáme oddechový článek a sice TAG na téma Poznejte mě. Dále bych vám chtěla říct, že od 15. do 23. tu nebudu, takže v té době žádné články nečekejte. Ale to vám pak jako vždy pořádně vynahradím, takže se rozhodně těšte :)

Ještě než začnete číst, uvařte si čaj, kafe, kakao nebo cokoliv jiného, protože tenhle článek je docela hodně dlouhý :)

1. Jak se jmenuješ?
Jmenuji se Štěpánka, ale to jméno ráda nemám. Přijde mi hrozně miminkovské a ve světě naprosto nepoužitelné. Když cizinci řeknete, že se jmenujete Štěpánka a oslovují vás Štěpi, tak na vás zůstane stát s otevřenou pusou. Proto také moje přezdívka Steffie. V angličtině se jmenuji Stephanie, ale to mi přijde takové moc důstojné a proto jsem si našla obdobu jména a vzniklo Steffie :)

2. Kdy jsi se narodila?
Narodila jsem se 20. června 1997 v porodnici v Českých Budějovicích, tudíž jak si všichni domyslíte, je mi 17 let.


3. Tvé rodné město?
Jak jsem zmínila, jsou to České Budějovice. Narodila jsem se tu a bydlíme tu s rodinou do teď. Nebydlíme přímo v centru, spíš v okrajové a klidné části. A to mi vyhovuje :) Nemám ráda hluk, mám radši vesnice než město a jednou bych se chtěla rozhodně přestěhovat. Dojíždění do obchodů mi vadit nebude :)

4. Kde pracuješ?
Já momentálně nepracuji nikde a dlouho ještě nejspíš nebudu, pokud se nebude jednat o prázdninové brigády. Jsem studentka a navštěvuji Střední pedagogickou školu v Prachaticích. Pak bych chtěla jít na Pedagogickou fakultu v Českých Budějovicích, konkrétně na obor Anglický jazyk a Přírodopis pro 2. stupeň základních škol. Pak teprve začne moje práce učitelky :)

5. Délka a barva vlasů, barva očí?
Vlasy mám dlouhé asi po konec lopatek a hodně uvažuji o jejich ostříhání, alespoň po ramena. Důvod je prostý. Vlasy si každý měsíc nebo dva, podle toho jakou mají náladu a jak rostou, barvím červenou barvou na vlasy (konkrétně Syoss, odstín 5-29 Intenzivní červená). Používám Syoss kvůli silnějšímu peroxidu, protože moje přírodní barva je tmavě hnědá se studeným odstínem a po vyzkoušení mnoha barev jsem nakonec skončila u Syoss.
Moje barva očí je závislá na tom, jak ten den svítí slunce. Pokud je krásně slunečno, jsou spíše do modra, když je zataženo, jsou šedé. Dále moji barvu ovlivňuje to, jak se ten den namaluji. Ale teoreticky bych řekla, že to je taková modrošedá barva.

6. Jaká je tvá nejlepší vlastnost?
To je záludná otázka, ale myslím, že je to schopnost vciťovat se do ostatních. Dokážu pochopit, proč dělají to, co dělají i když se to někomu nemusí líbit. Dále si myslím, že moje dobrá vlastnost je samostatnost. Nepotřebuju kolem sebe hordy lidí jenom kvůli tomu, abych se cítila dobře. Mám ráda svůj klid, když si pustím písničky a uberu se do svojí fantazie.

7. Jak vysoká jsi?
Naposledy mi u doktora naměřili 162 cm. Jo, jsem prcek oproti příteli se 195 cm :)

8. Rovnátka, tetování, piercingy?
Rovnátka jsem nosila na základce tři roky. Měla jsem mezeru mezi jedničkami asi nějakých 5 mm a nevypadalo to hezky. Navíc jsem měla zuby nahnuté dopředu. Ortodontista si se mnou ale vyhrál a z 5 mm mi udělal krásnou 0,5 mm širokou mezerku. Rovnátka na noc musím nosit pořád, protože zuby se mi stále snaží vrátit do původní pozice. Kompletní shrnutí mého života s rovnátky je zde. Tetování mám u pravé lopatky. Rozhodovala jsem se o něm asi rok, každý mi říkal, jak toho budu litovat. No, bude to rok, co ho mám a nelituji toho ani trochu :) Opět článek o tetování zde. O piercingu pořád uvažuji, chtěla bych do pupíku, ale moc se mi do toho nechce. Nejprve bych na něj to břicho musela mít a pak mám strach, že by mi to různě zhnisalo. V levém uchu mám tři náušnice (samozřejmě jeden pár levé/pravé ucho od narození) a obě nastřelené mi zhnisaly. Uvnitř se mi udělali dva hnisavé váčky. Jeden jsem omylem propíchla, druhý se časem ztratil. Tak uvidíme :)

9. Hraješ na nějaký hudební nástroj?

Letos to bude 11 let, co hraji na klávesy. Minulý rok jsem absolvovala 7 let ze zpěvu a jelikož mám ve škole zvolenou hudební specializaci, hrajeme na klavír a občas i na flétnu, kvůli praktické maturitě (o které ani nevíme, jestli je povinná nebo jenom pokud se maturuje i z teorie a pořád se kvůli tomu dohadujeme, nejlepší je, že ani učitelé nic neví :D ). Občas si doma zahraju i na kytaru, ale hrozně mě z ní bolí prsty :)

10. Čím chceš být až vyrosteš?
Chtěla bych být dobrou manželkou i matkou, časově i psychicky všechno zvládat a být podporou rodině. Jednoho dne bych chtěla začít dělat videa na YouTube, takže doufám, že jednoho dne budu i dobrou blogerkou. A z hlediska pracovního jsem na cestě kariéry učitelky na základní škole. Tak uvidíme, co se z toho vykloubne za několik let :)

11. Nejhorší / nejoblíbenější předmět na škole?
Já z celého srdce na naší střední nesnáším tělocvik. Atletika, volejball, to se dá zvládnout (i když nevím, jak letos uběhnu těch 1500m), ale ta gymnastika - hrazda, kladina, kotouly, přeskoky... Já s mým panickým strachem z výšek prostě na kladinu a hrazdu nepatřím. A co je na tom nejhorší, všechny tyhle neoblíbenosti se nahromadí ve druhém pololetí, takže vždy mám horší známku než z prvního. Uvidíme, jestli letos prolezu :D
Oblíbených předmětů mám více. Patří mezi ně pedagogika - už jenom kvůli poutavým výkladům naší učitelky, psychologie, kde poznávám osobnost ostatních lidí, biologie - z té bych chtěla maturovat, protože se jí nejsnáže naučím a rozumím jí, baví mě poznávat vývoj života, čeština s naší úžasnou učitelkou, která s námi asi jako jediná jedná férově :) A nakonec i angličtina, i když jsem v horší skupině (kvůli němčině) s horší učitelkou. Uvidíme, jak nám dopadne maturita, ale mě sama učitelka řekla, že s tím problém mít nebudu. No tak snad :)

12. Máš nějakého mazlíčka?
Mám, a rovnou dva :) První je moje fenka yorkšírského teriéra Eny, kterou mám nade všechno ráda. Když je bouřka a jsme samy doma, vzájemně se uklidňujeme, i když se bojíme obě dvě.

Pak mám ještě králičici Lojzinku (původně to byla Lojza, protože jsme si mysleli, že jde o samečka, ale nakonec je to krásná samička), je to zrzavý beránek. Je jí už 6 let :)


13. Byla jsi někdy v zahraničí?
Určitě. Na základce jsem byla v Anglii, jezdila jsem na výlety do Německa a Rakouska, s přítelem jsme byli v Polsku, s mamkou jsme byli na víkendové dovolené v Chorvatsku a Itálii. Do obou zemí se hodlám podívat ještě jednou a na delší dobu, pak se chci rozhodně někdy znovu kouknout do Anglie a zaletět se podívat do Ameriky :D

14. OBLÍBENÉ:
a) filmy
Hunger Games, Harry Potter, Marvel Studios, Divergence, nějaké ty romanťárny, filmy se Simonem Peggem a Nickem Frostem (oni jsou totiž úžasní) a mnoho dalšího :) FIlmový TAG zde.
b) seriály
How I Met Your Mother, Game of Thrones, The Big Bang Theory, Simpsonovi, South Park, opět, těch je :)
c) knihy
Padesát odstínů..., Hunger Games, Harry Potter, Letopisy Narnie, Odkaz Dračích jezdců (Eragon, Eldest, Brisingr, Inheritance), zkrátka fantasy a to co mě chytne.
d) barva
Barvu mám ráda černou v oblečení a oranžovou v interiéru.
e) zvíře
Pes
f) pití
Voda, zelené a černé čaje, bylinné čaje, džusy :)
g) obchod
Drogerie (DM, Teta, Rossmann), parfumerie (Douglas), oblečení (New Yorker, H&M...), zkrátka ráda proběhnu všechny obchody v obchodních centrech.
h) restaurace
Rozhodně indická restaurace, za mě vede Tandoori. Miluju chutě jejich kuchyně.
ch) píseň
Opět podle toho, jakou mám náladu a co mě zrovna chytne. Ale cítím se dobře, když si jednou za čas pustím písničky od Nightwish.

15. Mac nebo PC?
Já Apple nepodporuju, podle mě se tam prostě opravdu platí jenom za to nakousnuté jablko. Rozhodně PC, které si můžu sestavit sama. Někde jsem jednou četla srovnání, když si někdo udělal PC podle toho, co má Mac. Vyšlo ho to na 12 tisíc korun. Kde je těch zbylých několik tisíc? :)

16. Facebook nebo Twitter?
Mám obojí, ale za mě asi Facebook, protože tam mám víc přátel.

17. Star Wars nebo Star Trek?
Rozhodně Star Trek, ale musí to být zfilmovaná verze z roku 2009 s Chrisem Pinem.

18. Jaký máš mobil?
První dotykáč od LG. Měla jsem HTC Desice C, ale ukradli mi ho v autobuse. Časem si hodlám koupit Samsung Galaxy S III Mini.

19. Single nebo zadaná?
Jsem šťastně zadaná už čtyři roky. Máme sice s přítelem vztah na dálku, ale nijak nás to neomezuje. Naopak, jsme si vzácnější a každý druhého podporujeme, když přijde krize. Nikdy netvrďte, že vztahy na dálku nemohou fungovat. Vždy se najde nějaká vyjímka :)

20. Chceš mít děti?
Chci mít děti, dvě v malém věkovém rozdílu. Nejlépe páreček, holčičku a kluka. Uvidíme co mi příroda nadělí :)

21. Věříš v Boha?
Věřím v to, že náhoda neexistuje a že něco opravdu dalo náš svět dohromady, ale přímo Bůh ne.

22. Jaké je tvé životní motto?
Vždycky povstaň jako fénix z popela, jenom v tobě je ta síla, která tě zvedne nebo srazí na kolena. Motto mi připomíná právě tetování fénixe :)

23. Jaký máš vztah ke čtenářům?
Rozhodně kladný. Mám ráda, když někdo vyjádří svůj názor :)

Tak to by bylo zase něco o mě. Zkuste si schválně vybrat nějakou otázku a v komentářích jí zodpovězte :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu?

Klik :)

Komentáře

1 Míša Míša | 13. srpna 2014 v 7:51 | Reagovat

7. Star Wars nebo Star Trek?
něco mi to připomíná.:D :D :D :D

2 P. P. | Web | 14. srpna 2014 v 8:45 | Reagovat

Já jsem taky maličká, 163 cm, chudák přítel se svými 183 se ke mně musí furt sklánět, a co teprve při tanci ploužáku... nedosáhnu mu skoro na ramena :D

3 RozerRES RozerRES | E-mail | 2. listopadu 2018 v 2:10 | Reagovat

buy college essay
<a href=http://writemyessayhelpcenter.com>essay writing service
</a>  australia essay writing service
<a href="http://writemyessayhelpcenter.com">write my paper for me
</a> - research paper introduction help
top professional resume writing services

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama