Top filmy pro klidný večer

20. října 2014 v 7:00 | Steffie |  Lifestyle
Musím se vám svěřit s jednou věcí. Mám externí disk plný filmů, ale když si mám vybrat jeden film na večer, nedokážu si vybrat. A proto vždy sáhnu po některém z těch, které vám teď představím. Určitě jich většinu znáte, budou se zde objevovat jak české, tak zahraniční, jak hrané, tak animované, zkrátka směs všech možných filmů. Jdem na to :)

Forrest Gump

Začněme s tou největší klasikou vůbec:

"Forrest Gump je americký film režiséra Roberta Zemeckise natočený v roce 1994 na motivy stejnojmenné knihy Winstona Grooma z roku 1985. Film dosáhl velkého úspěchu u diváků a vydělal celosvětově přes 667 milionů dolarů. Byl nominován na 13 Oscarů, z nichž 6 cen získal, včetně ceny nejlepší film, nejlepší režisér (Robert Zemeckis) a nejlepší herec (Tom Hanks).
Film vypráví příběh jednoduchého muže, Forresta Gumpa, který se i přesto, že má pouze IQ 75, setká s mnoha historickými osobnostmi, včetně 3 amerických prezidentů a je přítomen u mnoha historických událostí, jako vloupání do hotelu Watergate. Film se podstatně liší od knihy na jejíž motivy byl natočen." (Wikipedie)

Na Forresta Gumpa jsem koukala poprvé jako malá, kdy jsem ho ještě moc nechápala, ale smála jsem se. Po několika letech jsem se na něj podívala znovu a říkala jsem si, že je to nejlepší film, který jsem kdy viděla. Podle csfd.cz je Forrest Gump 2. nejlepší film a ten titul si jednoznačně zaslouží. U filmu se zasmějete, pobrečíte, několikrát řeknete Wau!


Pelíšky

Příběhy jedné historické generace - stárnoucích rodičů, dospívající mládeže a malých dětí.
Děj je zasazen do konce šedesátých let - podzim 67 až léto 68 s krátkým epilogem přesahujícím do let sedmdesátých. Pražská vilová čtvrť Hanspaulka, jemná poetika a humorná nadsázka jsou charakteristické pro mozaikové vyprávění paralelních životních osudů tří generací mužů a žen ve zvláštním období našich dějin v roce 1968. (csfd.cz)

Typická komedie z dob, kdy se možná narodili vaši rodiče. Legendární hlášky a geniální film. Rozhodně na něj stojí za to kouknout.


21 Jump Street, 22 Jump Street

Schmidt (Jonah Hill) a Jenko (Channing Tatum) se na střední škole k smrti nenáviděli, aby se z nich v policejní akademii posléze stali nejlepší přátelé. Ačkoliv nepatří k tomu nejlepšímu, čím se může policejní sbor pochlubit, mají možnost svou pověst změnit ve chvíli, kdy jsou přiděleni k tajné policejní jednotce Jump Street pod vedením kapitána Dicksona (Ice Cube). Místo zbraní a policejních odznaků jsou vyzbrojeni batohy, aby se za přispění svého nedospělého vzhledu vmísili tajně mezi mládež. Problém je ale v tom, že dnešní dospívající mládež je docela jiná, než jaká byla před několika lety, a Schmidt s Jenkem zjišťují, že jejich představy o životě středoškoláků, ať už jde o sex, drogy či rock'n'roll, jsou zcela k ničemu. Především ale přicházejí na to, že se stále nevypořádali s celou řadou vlastních problémů, kterým v průběhu dospívání čelili - a oba se musejí postavit hrůze a nervozitě z toho, že se jsou nuceni vrátit znovu na střední školu a znovu zažívat všechny problémy, o kterých se domnívali, že už jsou dávno minulostí. (csfd.cz)

Tak na tenhle film jsem přišla, když jsem po csfd.cz
brouzdala po filmech s Johnny Deppem. A neodolala jsem, i když chvilku trvalo, než se Johnny objevil. Každopádně tahle komedie rozhodně po
baví a to tak, že hodně. Budete se popadat za břicho při dokonalých hláškách. Jednička se dočkala i dvojky - na tu jsem do kina zavítala dvakrát. Nejlepší scéna v kanceláři! Ti co viděli, chápou. Na dvojku si ale musíme ještě chvilku počkat; na DVD ještě nevyšla.The Hunger Games: Aréna smrti, Vražedná pomsta, Síla vzdoru 1. část

Aréna smrti: V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska… Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit? (csfd.cz)

Vražedná pomsta:POZOR! Spoiler - pro ukázání označte text myší.
Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (csfd.cz)

Síla vzdoru: Katniss Everdeenová prožívá nejtěžší období svého života. Ačkoli z Her čtvrtstoletí jakžtakž vyvázla se zdravou kůží a máma se sestrou jsou v bezpečí, její starosti ještě neskončily. Capitol srovnal se zemí Dvanáctý obvod, zahynuly tisíce lidí a Katniss pronásleduje pocit viny. Navíc Peeta Mellark, její partner z Her, zůstal v rukou nepřátel. Na čelo odboje se postavil Třináctý obvod, i když jen donedávna se o jeho existenci téměř nic nevědělo. Válka přináší oběti na obou stranách, rozdíly mezi dobrem a zlem se stále více stírají. Vítězství se sice přiklání na stranu rebelů, ale konec je stále v nedohlednu. Krveprolití může zastavit pouze Katniss. Pokud chce zachránit Peetu, zabránit dalšímu maření životů, porazit Sídlo a nenáviděného prezidenta Snowa, musí se znovu chopit symbolu Reprodrozda. Opět zjišťuje, že o svém osudu nerozhoduje sama, ale do jisté míry se stává nástrojem v mocenském souboji. A stále nevyřešila dilema, kterému ze dvou nejbližších přátel patří její city... (csfd.cz)

Celé té věci ohledně Hunger Games (dále jen HG) jsem odolávala dlouho, vlastně jsem se k ní dostala až na střední škole. A když už jsem začala, tak pořádně. Knihy mám přelouskané třikrát, příběh znám skoro zpaměti. Film jsem musela vidět asi padesátkrát. A pořád mě to baví! Je to prostě neuvěřitelný příběh, který rozpoutal sérii postapokalyptických příběhů, které zastínily upíry.
Další věc, která mě na HG baví, je ta, že druhý díl je podstatně lepší než první. Změna režiséra je zde opravdu vidět a jsem ráda, že se toho Francis Lawrence ujal až do posledního dílu. Navíc děj se podstatně více drží knihy než tomu bylo u prvního dílu, kde je spousta nesrovnalostí.
Třetí díl jde do českých kin 20. listopadu 2013. Kdo jde se mnou? :D


Já, padouch 1, 2

A to by nebylo, aby u mě nebyl tenhle animák.

Ve šťastném předměstském sousedství, obklopeném bílým plaňkovým plotem a kvetoucími keři růží, stojí černý dům s mrtvým trávníkem. Aniž by to sousedé věděli, hluboko pod tímto domem je obrovský tajný úkryt. A zde nacházíme Grua (STEVE CARELL) obklopeného armádou svých uličnických a zlomyslných přisluhovačů, mimoňů, který plánuje tu největší loupež v historii celé zeměkoule. Gru se chystá ukrást Měsíc (ano, Měsíc!). Gru si libuje ve všem špatném. Vyzbrojen svým arzenálem Zmenšovacích paprsků, Mrazících paprsků - mrazáků a obojživelných bojových vozidel poráží vše, co mu stojí v cestě. A to všechno až do okamžiku, kdy se střetne s neochvějným přesvědčením třech malých osiřelých děvčátek, které na něj pohlédnou a vidí v něm něco, co nikdo jiný dosud neviděl: možného tátu.

Miluju mimoně, miluju Grua a holky a miluju tenhle příběh. Dokonalejší animák jsem neviděla od dob, kdy jsme všichni hledali Nema. Mimochodem, oni už to jsou 4 roky, kdy vyšla jednička?! Jak ten čas děsně letí. Víc k tomuhle filmu říct, nemůžu. Když se na něj kouknete, uvidíte proč. Je to prostě úžasné dílo.


Rozhodně vám o filmech budu psát často. Je to prostě součást našich životů a každý je rád, když najde nový film, terý se mu bude líbit :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu?

Klik :)

Komentáře

1 P. P. | Web | 21. října 2014 v 10:27 | Reagovat

Teda, já když Foresta viděla poprvé, bála jsem se a pak, když jsme si s kamarádkou povídali o hororech, co jsme kdy viděli, tak jsem uvedla právě jeho :D :D Mohly za to ty záběry z bojiště. Ale jinak je to jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla; ostatně všechny s Hanksem jsou perfektní, například Trosečník...

2 aires-books aires-books | Web | 28. října 2014 v 20:45 | Reagovat

Skvělý výběr :) Forest Gump a Hunger Games taky patří mezi mé oblíbené :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama