The Hunger Games: Síla vzdoru 1. část

21. listopadu 2014 v 19:30 | Steffie |  Recenze
Přeji krásný páteční večer.

Dnes jsem si vyrazila do kina na Hunger Games: Síla vzdoru 1. část. Počáteční éra Hunger Games, kdy byly ve velkém prodávány knihy, mě absolutně minula. Nechápala jsem, co na tom lidé vidí. Samozřejmě jsem v té době odmítala koukat na věci o kterých jsem toho hodně slyšela a nechápala je. Až jednou jsem se v prváku na intru koukala na film a mohla jsem na něj koukat pořád a pořád. Nekecám, první díl HG jsem viděla asi 20krát a dokážu vám ho i teď říct zpaměti :D Pak přišla o mnoho, mnoho lepší dvojka - změna režiséra byla opravdu vidět. Mezitím jsem si třikrát přečetla knihy a moc jsem se těšila na třetí a závěrečný film, který byl ovšem rozdělen do dvou částí. A o té první vám jdu napsat.

!!! Článek obsahuje spoilery, takže kdo nechcete vědět, co se ve filmu děje, nejprve si na něj zajděte. !!!
Četla jsem knižní předlohu a tohoto dílu jsem se velmi obávala. V knize je totiž akce pomálu, většinou se něco děje při natáčení proklam a pak při bombardování. Ale Francis Lawrence si s tím poradil úžasně. Film má akci, odpovídá ději v knize, navíc ve filmu můžeme vidět průběh povstání v ostatních krajích a závěrečnou scénu při zachraňování vítězů.

Dále jsem se bála, jestli dají do filmu píseň Oběšencův strom, kterou zpívá Katniss u jezera. A pokud by ji tam dali, tak aby se mi líbila. Scéna zde byla a píseň je úžasná. Trochu mi připadá jako styl Of Monsters and Men. Zpívala ji Jennifer sama a četla jsem s ní rozhovor, kde řekla, že se při zpívání rozbrečela. Upřímně se jí nedivím, píseň je úžasná a když ji pak zpívají lidé, kteří se bouří, je to neuvěřitelně emotivní.

Překvapila mě Natalie Dormer, která hrála režisérku proklam Cressidu. Natalie znám jako Margaery Tyrell z Hry o trůny a jako Annu Bolein z Tudorovců. Je to úžasná herečka, která pro roli dokáže hodně obětovat. Pro roli Cressidy obětovala svoje vlasy, kdy si nechala udělat poloviční undercut. Postavu v jejím podání jsem si zamilovala zkrátka hned. A její tetování? Krása :D


Film obsahuje i poměrně dost vtipných scén u kterých se dá zasmát. Spící Diod, natáčení úplně první proklamy a mnoho dalších. Ovšem jedná se spíše o chvilkové záležitosti. Po většinu filmu jste napjatí, co se vlastně stane a jestli všechno půjde, tak jak by mělo. A můžu říct, že se mi asi pětkrát chtělo brečet. Ptala jsem se sama sebe, kdy už mi konečně ukápne slza a ta se ukázala až na konci filmu. Ale už u první scény se cítíte zvláštně napjatí a soucítíte s Katniss.

Všichni herci podle mě už dospěli ke hraní a podávají ty nejlepší výkony. Sladký Peeta se změní na maniaka a vy to protrpíte spolu s herci. Jennifer navíc opravdu krásně zpívá.

Nevím ale, jestli rozdělení na dvě části bylo dobrým řešením a pořád nad tím přemýšlím. V tomhle filmu je právě nejvíce akce až ke konci a úplně se to rozjede až v příští části, které se dočkáme 20. listopadu 2015. Uvidíme, jak se rozhodnu až film uvidím víckrát. Samozřejmě je mi jasné, že tvůrcům jde o to, vytahat z lidí co nejvíce peněz a myslím, že v tomhle případě se jim to povede.

Já dávám filmu 85%. Na csfd.cz to je pořád na 5 hvězdiček, ale musím si nechat nějakou rezervu pro další část :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu?

Klik :)

Komentáře

1 Hunger Games: Síla vzdoru online Hunger Games: Síla vzdoru online | Web | 25. prosince 2014 v 17:04 | Reagovat

Už se těším na pokračování.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama