Duben 2015

Info článek o tom, co náš čeká a nemine

18. dubna 2015 v 17:44 | Steffie |  Blog
Přeji všem krásný víkend a doufám, že ho máte lepší než já.

Byla jsem teď dlouho nemocná. Měla jsem zánět dutin, byla na antibiotikách, nemohla jsem mluvit, natož něco dělat. Hodně dlouho jsem se nemoci zbavovala, až jsem se jí tedy i zbavila. Jenže! Stále máme duben a aprílové počasí se bohužel projevuje. Měla jsem v plánu pro vás v neděli natočit pár videí, ale nejspíš z toho sejde. Včera odpoledne jsem šla ze školy domů a samozřejmě se rozpršelo, já zmokla jako slepice a dnes ráno se to projevilo. Opět mě bolí v krku, takže piju čaje, jím hodně vitamínů a snažím se z toho dostat. Tak jsem se alespoň pustila do tvorby mé ročníkové práce a udělala jsem úspěšně první kapitolu.

Tento článek je ale spíše informativní. Mám pro vás pár věcí, které bych vám chtěla říct. Začněme asi tou nejzávažnější.


Lučina po domácku

5. dubna 2015 v 10:00 | Steffie |  Kuchyně
"Dva články do Kuchyně v jednom týdnu!" :D

Absolutně miluji Lučinu a Gervais - prostě takové ty lahodné netavené sýry. A na tento recept jsem hodně často narážela. Tak často, až jsem se jednou rozhodla si ho vyzkoušet. I začala jsem pokukovat po různých variantách a nakonec se u mě usadila tato. Má opravdu velmi primitivní přípravu, ale chutná báječně.

Hlavní výhodou tohoto receptu je, že si do základu můžete přidat úplně všechno, co jenom chcete - pažitku, sladkou papriku, nechat jen tak... Zkrátka možností je hodně. Ve fotkách můžete vidět verzi právě se sladkou paprikou.


Vaječná omeleta se sýrem a šunkou

3. dubna 2015 v 21:16 | Steffie |  Kuchyně

Také vás každý večer popadne nějakým způsobem mlsná? Mě ano. A zrovna dnes nebylo v lednici za mák nic. Ale ono i z nic se dá udělat něco. Stačí, když v lednici máte:

2 čerstvá vejce
Poloměkký bílý sýr s česnekem (doporučuji firmu Moravia - sýr Rabín)
3 plátky šunky
Sladkou papriku
Olivový olej
Papriku k dekoraci


Je to jednoduché. Vejce, nakrájenou větší čtvrtku sýru a šunku na kostičky smícháme v míse dohromady do jedné směsi. Na rozehřátou pánev dáme krapítek olivového oleje, necháme ho rozehřát a na něj dáme smažit směs. Okraje shrnujte a vlévejte do nich vejce, které vám přebývají navrchu. Pak omeletu přehněte napůl a ještě chvilku nechte smažit. Až začne zespod hnědnout, je čas na vyndání.

Vejce by neměla být vysušená a sýr vám dodá dokonalou vláčnost. Podávejte s paprikou a kousky sýra k přikusování.