Červenec 2016

Narozeniny

29. července 2016 v 14:50 | Steffie |  Blog
S maturitou, přijímacími zkouškami, stěhováním se a vším možným okolo jsem dočista zapomněla na jednu důležitou věc.

VŠECHNO NEJLEPŠÍ steffie.blog.cz K TVÝM DRUHÝM NAROZENINÁM!

3. května 2016 jsme slavili (měli slavit) druhé výročí založení tohoto blogu. Bohužel jsem si to ani já neuvědomila, a tak to dopadlo tak, jak to dopadlo.

Abychom si vše shrnuli pomocí čísel:

Během druhého roku fungování tohoto blogu:
- vyšlo 29 článků, což je v porovnání s minulým rokem, kdy vyšlo 61 článků, opravdu velmi, velmi málo. Ale můžu slíbit, že na tom zapracujeme.
- blog navštívilo 3 663 čtenářů (podle statistiky toplistu), což je neskutečně obrovské číslo. Jen stěží si dovedu představit necelých 4 000 lidí na jednom místě.
- jsme se dostali jedenkrát na úvodní stranu blog.cz, a to s článkem o zlepšení anglického (a kteréhokoli jiného cizího) jazyka
- vyšla na youtube.com pouze tři videa. Vůbec netuším, jestli se k tomu někdy vrátím. Upřímně mě to nějak přestalo lákat, mám málo času na natočení a editaci videa, nedostatečné připojení k internetu - opravdu, u nás ve vesnici máme připojení k internetu 5 Mb/s, přičemž upload je podle měřičů 0,4 Mb/s, takže nahrávání 400 Mb videa na youtube by trvalo věčnost - a hlavně chybí motivace, což se bohužel odráží na kvalitě videí. Uvidíme, třeba se to v budoucnu změní a začnu s tím znovu, ale do konce roku určitě žádná změna v tomhle ohledu neproběhne.

Co nás čeká do budoucna?
- Chystám obvyklý update s mým kosmetickým koutkem, který sice měl být už v květnu, ale což.
- Přibude zde několik recenzí na odborné knihy o výživě a kuchařkách.
- Mám připravený článek o tom, jak se připravit na FCE zkoušky.
- Už teď se mi nahrávají fotky pro Food inspiration III
- Připravuji články, ve kterých shrnu celou rekonstrukci bytu a kolik nás co stálo.
- Pořád budeme pokračovat s Instalife.

Doufám, že to tu spolu zvládneme další rok a budeme moci na dortu sfouknout třetí svíčku. Také si přeji, abychom příští rok mohli připočíst větší čísla ve statistikách. A hlavně si přeji, abyste zde vždy našli to, co potřebujete a co si sami chcete přečíst. Zkrátka, aby vás to tu bavilo.

Happy birthday steffie.blog.cz!
Základní potraviny do začátku

19. července 2016 v 15:00 | Steffie |  Lifestyle
Když jsem si vybavovala kuchyň, snažila jsem se po internetu sehnat nějaký seznam základních potravin, které do začátku koupit. Když jsem nic nesehnala, začala jsem pokukovat po různých fórech a seznam si sepisovat sama. Abych ušetřila čas lidem, kteří shánějí stejnou informaci, podělím se o svůj seznam s vámi.


Stěhování III. - A je to.

16. července 2016 v 16:34 | Steffie |  Deníček
Tak. Je to tu.
Jsme nastěhovaní!

Po úmorném stěhování přítele, ještě horším vybalování jeho věcí, opětovného uklízení a s pocitem, že tímhle to nekončí, máme úspěšně přestěhováno a od včerejšího dne 15. července roku 2016 bydlíme.

To bohužel není vše. V dalších následujících měsících střádání peněz budeme dokupovat nábytek a vybavení, které je ještě potřeba. Každým dnem přicházíme na další problémy s bytem - nefunguje trouba, špatně těsní baterie ve vaně a mnoho dalšího. Náš byt se změnil od úplných základů. Určitě budu dělat v budoucnu - až bude vše hotovo - článek, kde ukážu fotky bytu před a po rekonstrukci. Máte se na co těšit - čtyřbarevná kuchyně, zářivě barevná ložnice... Jojo, byla sranda to vše přemalovat, udělat novou podlahu a pokupovat nábytek.

Teď budeme ještě chvíli žít s věcmi v krabicích a igelitových taškách, ale to základní máme - postel, kuchyni, koupelnu, internet. Hlavní je, že máme sami sebe a navzájem se držíme.


Stěhování II. - Už se to rýsuje!

10. července 2016 v 10:30 | Steffie |  Deníček
Opět po nějaké době přicházím s novinkami, které se týkají mého stěhování. Už můžu konečně oznámit novinu, a to tu, že se nejspíš příští týden úplně nastěhováváme do nového.

JÉJ!

Abych pravdu řekla, moc teď na blog opravdu není čas. Chodím na brigádu do pekárny v Kauflandu, kde celý den stojím na nohou, občas mě dokáže někdo pěkně vytočit, a když přijdu domů, tak chci položit nohy na zeď a chvilku odpočívat (pomáhá to na oteklé nohy, spolu se studenou sprchou). Takže na blog pak ani člověk už nemá náladu. A pokud zrovna nejsem v práci, tak uklízím nebo opětovně něco stěhujeme nebo jezdíme po obchodech a nakupujeme další věci do bytu.

Momentálně se nám vyskytlo v bytě pár problémů. Tak trochu se nám nevejdou stoly do pracovny, takže musíme nechat jeden udělat namíru. K tomu nám ještě stále chybí obývací stěna a knihovna (knížky stále leží v krabicích). V koupelně ještě nemáme tyč na sprchový závěs a ani poličky. Do kuchyně musíme dokoupit židle, abysme vůbec měli na čem sedět. No zkrátka, je toho ještě hodně co dohánět.

Ale aby to nebylo jenom o problémech, můžu s radostí oznámit, že nám dnes přišly matrace. Čekali jsme na ně asi měsíc, ale můžu říct, že to stálo za to. I když shánění matrací taky nebyla žádná sranda. Přítel radši měkčí, já radši tvrdší. Nakonec jsme ale zašli (po několika neúspěšných pokusech v obchodech s nábytkem) do specializované prodejny matrací, kde nám paní poradila a nakonec jsme skončili s dvěma stejnými matracemi - jedna strana je tvrdá, druhá měkká. Myslím, že jelikož máme postel o rozměrech 200x220 a konečně jsme měli možnost si na ní lehnout a vyzkoušet jí, budeme teď od sebe mít s přítelem hodně daleko. Ne, opravdu :D Já nečekala, že ta postel bude tak obrovská.

Zítra jdeme s přítelem zařizovat internet. Bohužel skončíme u poskytovatele internetu, ke kterému jsem vůbec nechtěla, ale vyzkoušíme, jestli nám nedají třeba nějakou zkušební dobu. V naší vesnici se totiž v následujících pár týdnech bude instalovat nový vysílač pro jednu firmu, ale jelikož se chceme co nejdříve nastěhovat do bytu, musíme jít právě k tomu horšímu poskytovateli. Nevadí.

Tak uvidíme. Snad vše během příštího týdne vyjde a já už vám budu moci konečně napsat, že bydlím.