Top 5 filmů o vaření

2. července 2017 v 20:56 | Steffie |  Kuchyně
Není nad to si po dlouhém dni lehnout na gauč k televizi, vzít si talíř oblíbeného jídla a pustit si nějaký film. A když u sebe máme to jídlo, proč se nekouknout na nějaký film, kde je tématem vaření?

Vybrala jsem pro vás 5 filmů, které se právě touto tématikou zabývají. Tak se na ně pojďme podívat.


5. Dokonalý šéf (Burnt)

Film vás hned vtáhne do děje a prvních pár minut nevíte, co se děje, ale nakonec nějak zjistíte, že hlavní hrdina Adam Jones kdysi býval šéfem restaurace se dvěma Michelinskými hvězdami. Bohužel kvůli jeho závislostem se na svou restauraci a přátele vykašlal a šel si dělat svoje. Po několika letech se ovšem vrací zpět na scénu s předsevzetím, že získá třetí Michelinskou hvězdu. Sledujete jeho boj s kuchyní a svou minulostí. Velice příjemný film s Bradleym Cooperem, kterého můžete znát z filmů Terapie láskou, Americký sniper nebo Strážců Galaxie, kde 'ztvárňuje' postavu Rocketa. Mimochodem pokud jste stejně jako já fanoušky Marvel Universa, kamaráda Adama Jonese ztvárňuje Daniel Brühl, který si zahrál záporáka Zema v Captain America: Civil War.

4. Julie & Julia

Jedna z nejznámějších kuchařek zabývající se francouzskou kuchyní je právě Umění francouzské kuchyně od Julie Childové. S jejím vývojem se seznámíme z jednoho úhlu pohledu tohoto filmu. Tím druhým úhlem pohledu je Julie Powell, která se rozhodne, že za 365 dní uvaří všech 524 receptů z již zmíněné kuchařky, a o všem bude vyprávět na blogu. Jedná se o velice příjemnou oddechovku, kdy zkrátka chcete vypnout a nad ničím nepřemýšlet. Setkáte se s Meryl Streep (Mamma Mia, Železná lady) a Amy Adams (Příchozí, Noc v muzeu 2) a samozřejmě spoustou dobrého jídla.

3. Láska na kari (The Houndred-Foot Journey)

Opět je v hlavní roli Michelinská hvězda, ovšem trochu jinak než tomu bylo v Dokonalém šéfovi. Zde je v hlavní roli indická kuchyně (kterou já osobně miluji) a rodina Indů, kteří se po nešťastné události stěhují do Francie. A právě tato indická rodinka si otevře restauraci hned naproti podniku, který má Michelinskou hvězdu - konkurence. Helen Mirren (Rychle a zběsile 8, Univerzita pro příšerky) a Manish Dayal (Čarodějův učeň, Agenti S.H.I.E.L.D) předvádějí ve filmu úžasnou práci a výsledkem je super film na který se s radostí podívám opakovaně.

2. Ratatouille

Samozřejmě tato klasická Pixarovská pohádka tu nesmí chybět. Představme si krysáka Remyho, který je jiný než ostatní, a chce se stát známým kuchařem. Když se dostane do Paříže, setkává se s Linguinim a po několika okamžicích a událostech se z nich stávají parťáci, kteří se spolu prokousávají kulinářským světem v nejznámější pařížské restauraci. Tahle pohádka byla mým dětstvím (tedy spíše pubertou) a zbožňuji ji do dnes. Malá zajímavost: ratatouille je název pro známý zeleninový pokrm, ovšem studio Pixar si ho vybralo za název hlavně proto, že obsahuje slovo 'rat' - anglicky krysa.

1. Šéf (Chef)

Absolutně můj nejoblíbenější kulinářský film. Film Jona Favreaua, který si film režíroval, napsal scénář a zároveň si zahrál i hlavní roli, je skvělá komedie plná jídla. Po tom, co našeho šéfkuchaře naštve negativní recenze, pohádá se se svým zaměstnavatelem a nakonec odejde ze své oblíbené práce, rozhodne se, že si pořídí pojízdnou kuchyni a bude vařit v různých městech Ameriky. Pokud jste fanoušky Marvelu (je to tu zase), určitě v tomto filmu poznáte mnoho herců - včetně právě Jona Favreaua (Happy Hogan), Roberta Downey Jr. (Tony Stark / Iron Man) a Scarlett Johansson (Natasha Romanoff / Black Widow). Film je úžasná oddechovka u které se zasmějete a zaslintáte nad super jídlem.


To by bylo mých pět oblíbených filmů o vaření. Dejte mi vědět, jestli některý z nich znáte, a jestli máte rádi nějaký film, který zde nebyl zmíněný. Ráda se na nějaký další podívám!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu?

Klik :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama