Uklízíme se Steffie - 3. část: OBÝVACÍ POKOJ

10. října 2017 v 11:53 | Steffie |  Domácnost
Venku ošklivé počasí - samá mlha, jednou prší, jednou ne,... Podzim už je tu. Tak snad nám ještě přijde nějaké to babí léto. Každopádně co jiného dělat v tomhle počasí než uklízet. A tak jsem se vrhla na náš obývák. Celý úklid mi trval plus mínus hodinu a půl, s tím, že půl hodiny mi trvala klec kluků.

Opět popíšu všechny produkty, které jsem použila, a popíšu, co dělám při běžném úklidu.

Náš obývák je asi nejdodělanější místnost v bytě (chápejte tak, že už je tam pouhé minimum věcí k dokoupení). Původně tu byla na stěnách zářivě růžová barva po bývalých nájemnících. Naštěstí to byly přemalované tapety, které se daly lehko strhnout. Obývák se tedy vymaloval na bílou barvu, položila se plovoucí podlaha (stejná jako v celém bytě), a mohlo se začít zařizovat. Do budoucna určitě budeme kupovat větší konferenční stůl, protože když přijde nějaká návštěva, na náš současný se horko těžko něco pořádně vejde. Určitě dejte vědět, jestli se vám náš obývák líbí, jestli byste něco změnili, a tak dále.

Tak jdem uklízet! :)

K celém úklidu obýváku budu potřebovat pouze pár věcí - mikroutěrky, ruční vysavač, Sidolux s marseillským mýdlem na úklid spodní části sedačky, a Sidolux sprej na nábytek.

1) Začnu televizní stěnou. Vždy uklízím směrem odshora dolů a v místnosti se pohybuji proti směru hodinových ručiček. Stírám navlhčenou utěrkou prach z poličky, ze které jsem vše sundala. Poté poličku naleštím sprejem na nábytek a vše vrátím zpět na své místo. Takhle ošetřím ještě povrch skříňky a TV skříňku.
2) Televizi otřu suchou mikroutěrkou, mám speciální na sklo a televize, která je jemná a nezanechá ani jednu šmouhu. Mikroutěrku nijak nevlhčím, žádný přípravek nepoužívám. Utěrka si poradí sama.
3) Otevřu si skříňky s konzolemi pod televizí, které také otřu mikroutěrkou. Dvířka poté z obou stran přeleštím sprejem na nábytek.
4) Přesouvám se ke gauči a stolku. Všechny věci, které na gauč / stolek nepatří, odnáším na své místo. Pokud se mi nechce je odnášet, dávám je do koše na prádlo, díky kterému je potom snadněji roznesu po bytě na svá místa. Když už mám vše takto připravené, sundám všechny polštářky z gauče, gauč přejedu vysavačem a urovnám polštářky. Na gauč také překrývám dekou, aby se zbytečně neopotřebovával. Teď se deky ovšem perou, takže to gauč chvilku vydrží bez nich. Jelikož spodní část našeho gauče je bílá koženka, jsou na ní nečistoty hodně vidět. Na to krásně funguje Sidolux s marseillským mýdlem, kterým v neředěné formě všechny nečistoty vyčistím.
5) Když je urovnaný gauč, přesunu se na stolek. Z něj vše sundám na zem, otřu prach vlhkou mikroutěrkou a naleštím sprejem na nábytek. Pak se vrhnu na poličky pod stolem, ze kterých také všechno sundám. Poličky otřu, počkám, až uschnou, a poskládám tam věci zpět. To samé potom s věcmi na stůl (ovladač, sukulenty,...).
6) A přichází nejnáročnější část - klec. Většinou používám asan namíchaný napůl s hoblinami, takže úklid velké dvoupatrové klece může zabrat klidně až hodinu. Ovšem posledních pár týdnů jsem si oblíbila plenky pro štěnata. Jednoduše je sroluju v kleci, a vše potom vyhodím do koše. Navíc jsou měkké, a kluky nijak netlačí do nožek. Když tedy v kleci nic není, tak vyndám ven patra, které vyčistím octovou vodou. Vytřu je do sucha, a vracím do klece. Nakonec dávám čisté plenky, a klukům pamlsky, protože byli hodní a celou dobu leželi v závěsných pelíšcích.


7) Posledním kusem nábytku je knihovna. Tam zařadím všechny nové knihy, které jsem si koupila. Snažím se dělat v knihovně trochu pořádek - kuchařky ke kuchařkám, odborné knihy k odborným, různé série jsou taky spolu. Nemám ráda, když nemám sérii knih kompletní, a pokud vím, že budou ještě nějaké díly vycházet, tak pro ně nechávám místo. Takhle tedy roztřídím knihovnu, utřu prach lehce vlhčenou mikroutěrkou. Nijak neleštím, protože poličky jsou natřené černou barvou.
8) Když mám tedy prach utřený, vše urovnané a vyměněné, zametu celou místnost.
9) Připravím si kyblík s vodou a trochou Sidoluxu, kterou potom vytřu podlahu. Pokud je podlaha hodně špinavá a mastná, tak vytírám klidně dvakrát. Podlaha je potom zářivější a čistější. Navíc vytírám po směru podlahy, aby na podlaze nebyly patrné šmouhy a různé tahy mopem. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu?

Klik :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama