Knižní přírůstky - říjen 2017

1. listopadu 2017 v 16:47 | Steffie |  Nákupy
Jak jsem v minulých knižních přírůstcích slíbila,
říjnový díl je pěkně nadupaný knihami. A já už se těším,
až vám je budu moci představit.
Tak jdeme na to!
Ovšem ještě než začneme, měla bych tu pro vás takovou novinku nenovinku. Už třetím rokem pro čtenáře uspořádal Martinus jejich Knižní šifru, kde můžete vyhrát až 256 knih. Hádáte knihy pomocí nápověd v obrázku, kterého se každý den kousek zveřejní. Tak nelenošit, a šup luštit!

J. K. Rowling, Jack Thorne, John Tiffany: HARRY POTTER AND THE CURSED CHILD


Minule jsem vám ukazovala svou novou sbírku knih Harryho Pottera, dneska pokračujeme "osmým dílem", tedy scénářem divadelní hry Harry Potter a prokleté dítě. Narozdíl od původní série, The Cursed Child jsem si pořídila v originále. Máme zde nástup nové generace - dětí Harryho a jeho přátel. Zatím se ovšem nechystám si knihu přečíst, protože jsem se zastavila u čtvrtého dílu - Ohnivého poháru, a the Cursed Child si chci přečíst až po dočtení celé série.


Radka Třeštíková - BÁBOVKY, OSM

O těchto knihách jsem hodně dlouho slýchávala, až jsem se nakonec rozhodla se na ně vrhnout, abych si udělala svůj vlastní názor. Bábovky jsou dvanáct různě propojených příběhů do jednoho velkého. Tak uvidíme, jak budou Bábovky chutnat. Pak je tu detektivní příběh Osm, kdy se hlavní hrdinka Míša probudí z komatu způsobeného postřelením s amnézií a pamatuje si pouze něco. Snaží se vzpomenout si na to, co se stalo. Tak časem uvidíme :)


Sarah J. Massová: ŘÍŠE BOUŘÍ

Fůů, tak na tuhle knížku se sakra těším. Sérii Skleněný trůn mám hodně ráda, i když první díl byl trošku slabší, další díly to plně vynahradily. Všechny postavy v této sérii mi přirostly k srdci, takže se těším na jejich další osudy. Něco málo už o knize vím ze zahraničních recenzí, kde v zahraničí vyšel další díl s názvem the Tower of Dawn. Ovšem já tuto sérii čtu s českým překladem, takže si na další díly musím znovu počkat. Alespoň si to trochu zkrátím přečtením tohoto dílu.


Patrik Hartl: OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ

Kniha, která se dá číst z obou stran? To zní zajímavě. Navíc o ní skoro všichni mluvili, takže proč to nezkusit? Navíc dva pohledy - muž a žena. Od Patrika Hartla jsem zatím nic nečetla, ale zato jsem slyšela, že cokoli od Hartla je velmi čtivé a oddychové. Snad mi bude spisovatelům styl psaní vyhovovat, a pokud ano, tak se ráda vrhnu na další dvě jeho knihy.


Dominik Landsman, Zuzana Hubeňáková - DENÍČEK MODERNÍHO PÁRU

Dominika Landsmana a jeho blog sleduji už hodně dlouho, takže když začal postupně vydávat knihy Deníček moderního fotra 1,2, nemohla jsem odolat a obě knihy hned kupovala. A najednou vyšel Deníček moderního páru, který napsal spolu se svou manželkou Zuzanou Hubeňákovou. Nerada mám neuzavřené série, takže jsem musela doplnit knihovničku. Je to super kniha na takovéto večerní pohodové čtení s šálkem čaje.


Andy Weir: MARŤAN

Tak z této knihy mám asi největší radost. Původně jsem ji sice chtěla v originále, ale bohužel jsem ji nesehnala. No, tak jsem se spokojila s českým překladem. Film Marťan absolutně zbožňuji, je to inteligentní příběh plný vtipů, zvratů a biologie. Kniha není jiná. Mark je skvělý člověk, a já se těším, až si v knize počtu o jeho myšlenkách, které mu vrtaly hlavou. To totiž bohužel film nemá možnost pořádně ukázat.


Meik Wiking: HYGGE - Prostě šťastný způsob života

Tahle kniha také velkou rychlostí obletěla internet. Je to takový návod, jak žít šťastný život podle Dánů, kteří jsou podle různých průzkumů nejšťastnějším národem. Upřímně, je velice pravděpodobné, že knihu zvládnete přečíst během jednoho večera. Ono toho v ní moc není. Ale na druhou stranu obsahuje krásné a poutavé fotografie z prostředí Dánska, a pokud je tam tedy něco napsáno, tak to stojí za to. Hygge se nedá totiž pořádně přeložit, a tak se autor snaží vysvětlit, co to vlastně hygge je.


To tedy jsou mé knižní přírůstky za měsíc říjen. Doufám, že listopad bude stejně hojný, a já vám budu moci představit další kousky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu?

Klik :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama